SLZA

Slza je popová skupina, která se v roce 2014 proslavila songem Lhůta záruční. Jejími členy jsou Petr Lexa, známý také jako Hoggy, a Lukáš Bundil. Petr Lexa zpívá, současně svoji skupinu prezentuje i na svém osobním YouTube kanále. Již se objevil v televizi jako finalista televizní soutěže Hlas Československa. Lukáš Bundil hraje na kytaru a je zakladatel této skupiny. Právě on oslovil Petra Lexu, aby s ním zpíval.

Krom nich s nimi na koncertech hrají i další hudebníci, kteří ale nejsou stálými členy kapely. Tato skupina vyhrála v červnu 2015 na festivalu Utubering cenu diváků. Jejich debutové album debutovalo na 1. příčce České hitparády s prodejem 3 tisíce kusů za 1 týden a za 3 týdny po vydáni má už platinovou desku.

PETER ARISTONE

Peter Aristone je slovenský zpěvák a skladatel. Svou kariéru zahájil jako člen skupiny Popcorn Drama, ze které později odešel a začal se věnovat vlastní kariéře. Své první sólové album nazvané 19 Days in Tetbury vydal v březnu 2014. Jeho druhý sólový počin, pětiskladbové EP Gold, je podle jeho vlastních slov návratem do dob dospívání, kdy skládal sám s akustickou kytarou. Jedním z podnětů k novému hudebnímu směřování bylo setkání s anglickým skladatelem Sachou Skarbekem, který slovenského zpěváka viděl hrát naživo v londýnském klubu akusticky a bez mikrofonu. Čtyři autorské písničky a cover verze od kvarteta Crosby, Stills, Nash & Young jsou jejich společným dílem.

Peter Aristone prezentoval nové EP kromě Slovenska a Česka také v USA, kde se mu s titulním singlem Gold podařilo dostat do rotace americké televize MTV a odehrát víc než 20 koncertů v rámci turné se soul-rockovým písničkářem Marcem Broussardem.

ARGEMA

Argema je česká rocková hudební skupina z Uherského Hradiště, kterou založili v roce 1982 Zbyněk Horák, Josef Pavka, Karel Holomáč, Slávek Borovička, Olda Gistr a Jarda Pavelka. Sestava skupiny se během své existence několikrát změnila, ale v současnosti tvoří Argemu pět členů. Jméno skupině dali podle největšího afrického nočního motýla Argema mittrei.

D.U.Bmusic

D.U.B, nebo také D.U.Bmusic tvoří více jak deset let jádro moravské alternativní hudební scény. Skupina vznikla původně jako hudebně – divadelní společnost, hrající autorskou hudbu prokládanou scénkami, skeči i Cimrmanem. Postupem času začala hudba převažovat a skupině se otevřel širší prostor pro sebeprezentaci. Pro fanoušky natočila dvě demo CD s názvy I, II a nutno dodat, že většina z písniček dávno zlidověla. Třetí řadové CD s názvem „Svačinka“ konečně zabodovalo jak v rozhlasových hitparádách, tak i u kritiky. D.U.B tedy vyrazili na pódia, odkud vládnou nejlépe. „ ..nedokážu přesně charakterizovat styl naší hudby“, říká Ťop – frontman a zakladatel. „ Je to koktejl všech stylů. Namícháme vám funky Mojito, jazzovou Piňa Coladu i rockovou Bloody Mary“..dodává Ťop. Je nutné mu dát za pravdu. Vystoupení D.U.B music bývá elektrizující,.. plné pohody a energie zároveň. Radost z hudby čpí v každém tónu,….a tak není těžké stát se jejich okamžitým fanouškem.

JELEN

Jelen je akustická kapela se členy na ose Přibyslav – Praha, jejíž členové se potkali na jam session ve studiu producenta Martina Ledviny (Debbi, Lenka Dusilová, Aneta Langerová, Tomáš Klus, Mandrage). S ním také připravili debutové album Světlo ve tmě, které je k dostání v obchodech, e-shopech i na koncertech skupiny.

Jelen hraje „roots music“ – vlastní tvorbu vycházející z kořenů populární hudby jako je country, folk, bluegrass a blues.. Svým osobitým a přitom přímočarým přístupem své původní písně „nepřeplácává“ ale naopak se drží kouzla hudební syrovosti a přirozenosti.

PENZISTOR

S nápadem založit kapelu přišel basák Libor Trucálek v roce 2012. O muzikantech měl zcela jasnou představu – kytarista Jarda Macíček, bubeník Robert Tšpon. Sestavu poté doplnil excelentní zpěvák Jirka Štěpánek. Jasný byl od počátku i název – Penzistor. Kapela hraje pro radost, bez stresu a především s cílem bavit lidi. K tomu napomáhají i originální kostýmy. Koncerty Penzistorů jsou proto vždy skvělá pódiová show, při níž se diváci rozhodně nenudí.

Ačkoliv je tato „důchodcovská“ formace poměrně mladá, všichni čtyři členové jsou vynikající a zkušení hudebníci. Rockovým fanouškům jsou jejich jména určitě povědomá. Jejich hudební kariéra je propojená s legendami jako jsou Věra Špinarová, Pavel Novák, či skupiny Pirillo a Titanic

CRITICAL ACCLAIM

Mladá kapela pocházející z Přerova, která funguje v současné sestavě od roku 2014. Originální tvorba založená na melodickém zpěvu a kytarách. „Baví nás se bavit vším, co nás baví“ proto se náš styl těžko škatulkuje.